Psychosociální intervenční tým ČR
  |  Úvod  |  Kdo jsme  |  Aktuality  |  Události  |  Rituály  |  Dokumenty  |  Fotogalerie  |  Odkazy  | Vytvořit nový účet
Zaslat zpět heslo

Rituály 

Bohoslužby a činnost MoBoTýmu po neštěstích
STUDÉNKA DESET LET POTÉ
Vracím se ze vzpomínkového setkání k deseti letům železničního neštěstí u Studénky. Před deseti lety v 10.30 najel vlak EC 108 Comenius na trati Krakow – Praha za městem Studénka do mostu, který těsně předtím spadl na trať. Při nehodě nebo v jejím důsledku zemřelo osm většinou mladých lidí z Čech, Polska a Ukrajiny, kolem stovky lidí bylo zraněno.
Čtěte více...

Akce "Zapalme svíčku" letos připadá na 10. prosince
Den památky zemřelých dětí si na celém světě lidé připomínají druhou neděli v prosinci. Letos tedy řetězec setkání k této příležitosti proběhne z iniciativy sdružení Dlouhá cesta také v České republice již posedmé 10. prosince.
Čtěte více...

Lidé se spojí ke vzpomínce na oběti nehod již podesáté
Při veřejných shromážděních v Praze a Plzni budou o třetí listopadové neděli lidé vzpomínat na ty, kdo se nevrátili ze svých cest. Světový den obětí dopravních nehod si připomenou o týden později i v Moravské Chrastové.
Čtěte více...

Světový den obětí dopravních nehod 2016
I letos proběhne - v neděli 20. listopadu - v České republice řetězec ke Světovému dni obětí dopravních nehod, který organizuje České sdružení obětí dopravních nehod ve spolupráci s dalšími organizacemi a místní ekumenou.
Čtěte více...

Zapalme svíčku - letos v ČR popáté
V neděli 13. prosince 2015 se na mnoha místech republiky uskuteční setkání v rámci Světového dne památky zesnulých dětí. Bližší informace a přehled míst najdete na webu Dlouhé cesty.
Čtěte více...

Připomínka Světového dne obětí dopravních nehod letos poprvé i v Olomouci
K místům v České republice, kde si budou lidé připomínat oběti dopravních nehod, se o třetí listopadové neděli letos poprvé připojí v Olomouci.
Čtěte více...

Setkání u památníku Comenius 2008 ve Studénce připomene i oběti nehody Pendolina
Dne 08.08.2015 v 11:00 hodin proběhne u památníku Comenius 2008 ve Studénce vzpomínkové setkání u příležitosti 7. výročí vlakového neštěstí. "Na setkání bychom rádi minutou ticha uctili památku tragicky zemřelých nedávného neštěstí na železničním přejezdu ve Studénce," informovala za sdružení Comenius paní Naďa Tomčíková. Pendolino se na železničním přejezdu ve Studénce srazilo s nákladním vozem 22.07.2015. Nehoda si vyžádala tři mrtvé a řadu zraněných.
Čtěte více...

Více novinek...