Psychosociální intervenční tým ČR
  |  Úvod  |  Kdo jsme  |  Aktuality  |  Události  |  Rituály  |  Dokumenty  |  Fotogalerie  |  Odkazy  | Vytvořit nový účet
Zaslat zpět heslo

Události 

Zprávy o neštěstích a činnosti PITu
Sexuální zneužívání v církvi: často kladené otázky
Předkládáme odpovědi na otázky, které si v souvislosti se sexuálním zneužíváním v církvi klademe a které si kladou lidé kolem nás. Seznam jistě není konečný, lze ho s vaší spoluprací rozšiřovat a zpřesňovat. Předpokládáme též, že na některé otázky nelze najít spolehlivou odpověď bez reálné, opravdové a otevřené veřejné diskuse.
Čtěte více...

Návraty z hranic
Statisíce lidí na útěku ze svých domovů v zemích, kde se dlouhodobě válčí, jsou realitou posledního roku. V evropských zemích, kam většinou směřují, vyvolává tato migrační vlna rozporuplné reakce. U vlád a státních institucí těchto zemí i u jejich obyvatel. Diskuse plné emocí rozdělují státy, rodiny i přátele.
Čtěte více...

Povodně 2013: Duchovní PITu píší kolegům "pod vodou"
V červnu 2013 zasáhly Českou republiku povodně. Evangeličtí duchovní, kteří jsou členy PITu, adresovali v polovině července svým kolegům v zaplavených regionech dopis s vyjádřením solidarity, nabídkou spolupráce a přemýšlením o výzvách, které tato událost představuje pro církevní společenství.
Čtěte více...

Do pomoci po nehodě francouzského autobusu se zapojili i občané
Francouzský autobus s dětmi a učiteli ze střední školy v Remeši sjel 8.4.2013 brzy ráno z dálnice D5 u Rokycan a narazil do svahu. Jedna šestnáctiletá dívka zemřela a čtyřicet lidí bylo zraněno.
Čtěte více...

Dům se zhroutil. Lidé se drží a solidarizují
Tři děti a tři dospělí zahynuli v neděli 17. února 2013 při výbuchu plynu a následném požáru a  zhroucení bytového domu ve Frenštátu pod Radhoštěm. Jednou z obětí je i pravděpodobný viník neštěstí, který explozi úmyslně způsobil.
Čtěte více...

Ke spolupráci po nehodě u Klášterce se spojili zástupci města, školy, odborníků i zasažených
Ve středu 29.8.2012 proběhla v Karlových Varech série schůzek, zaměřených na spolupráci a pomoc po tragické prázdninové nehodě z 12.8. u Klášterce n. Ohří, při níž zahynuli čtyři mladí lidé.
Čtěte více...

Spolupráce po nehodě českého autobusu v Chorvatsku 2012
23.6.2012: Český autobus havaroval nedaleko tunelu Sveti Rok v Chorvatsku. Nehoda si vyžádala 8 mrtvých a desítky zraněných.
Čtěte více...

Více novinek...