Setkání iniciativy „Možná si nerozumíme, určitě se potřebujeme“

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
zdravíme vás a zveme na další setkání iniciativy Možná si nerozumíme; určitě se potřebujeme. Sejdeme se v úterý 11. června 2024 od 16 hodin v Café Art of Alchemy, Opletalova 23/1418. Setrváme dvě hodiny v dobré náladě a vybrané vítací kultuře.

Přikládáme související materiály: kromě tradičního zahlášení iniciativy i přípravu panelové diskuse pro International Congress of Psychology vystavěnou na zásadách iniciativy Možná si nerozumíme; určitě se potřebujeme.
Na posledním setkání si přisedla publicistka Radana Šatánková. Zabývali jsme se jako obvykle zajímavostmi a výzvami spolužití v obci. Dubnová témata zněla (opomeneme-li glosy o AI, té nové hračce lidstva, jako byl Vonnegutůvj led typu 9):

 • Hodnoty a staronové zadání pro organizační poradenství
  V rozmanitém světě je nutné se představit. Organizace už si zvykly vyhlašovat hodnoty. Zvyk je silný, hodnoty se stávají prázdnými slovy a samozřejmostí středního proudu. Přitažlivé stále je, jak je dostat do žité kultury, aby se projevovaly v běžném jednání, v každé vlásečnici organismu.
 • Udržování týmovosti, když nadšení přechází do rutiny
  Jak má komunitní organizace dělat sousedskou slavnost, když nechce přetěžovat zaměstnance, a už o sobě nepotřebuje dávat vědět.
 • Smrt a vynořující se rituály
  Zkušenost se sypáním popele z urny do Vltavy, společenství, které se kolem toho vytvoří: „Taky si sypni.“
 • Vytváření a opevňování společenských bublin jazykovými stereotypy vs. kouzlo nestandardu
  Užívat běžnou/jednoduchou/spisovnou/srozumitelnou mluvu napříč skupinami je naprosto novátorský nestandard, ačkoliv o něm mluvíme už desetiletí. Je dobré to trénovat!

Zveme vás opět do prostoru svobody vzájemně se učit.
Těšíme se na setkání.

komunitní pracovnice Bohumila Baštecká – ředitelka Mirka Bubela – project manager Radek Vondra

 1. 6. 2024